Zapraszamy na panel dyskusyjny w Studio BWA w sobotę o 12.00
Zapraszamy na panel dyskusyjny „Art/Design/Przemysł – czyli co po ceramice…”.
Podczas dyskusji prelegenci spróbują skonfrontować wiedzę oraz umiejętności zdobyte podczas studiów na ASP z oczekiwaniami i potrzebami rynku. Otwarta rozmowa o granicach artystów, twórców i projektantów. Organizacja pracy na co dzień, kompromisy i decyzje. Spróbujemy podzielić się doświadczeniami z kategorii zarządzania produktem w kontekście małej manufaktury, autorskich wyrobów i produkcji masowej w fabrykach. Stworzymy mapę punktów wspólnych i przeciwległych. Chcemy sprowokować dyskusję do zadawania pytań, m.in. czy warto studiować sztuki projektowe, szczególnie w zakresie ceramiki i szkła. Na ile uczelnia przygotowuje twórców do działania na rynku.
Panel dyskusyjny „Art/Design/ Prowadząca: Magdalena Gazur Prelegenci: · Monika Patuszyńska · Katarzyna Świętek · Natalia Gruszecka · Michał Rój sobota, 23.06, godz. 12.00–14.00 Studio BWA, ul. Ruska 46a, II p. / 301 Prelegenci: Magdalena Gazur – absolwentka Wydziału Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Komunikacji Wizualnej na Uniwersytecie w Wolverhampton w Wielkiej Brytanii oraz studiów podyplomowych „Projektowanie Wzornicze w Zarządzaniu Rozwojem Nowego Produktu”. Od 2014 roku główna projektantka w Fabryce Naczyń Kamionkowych „Manufaktura” w Bolesławcu. Od 2012 roku wykładowca w Katedrze Działań Interdyscyplinarnych w Ceramice i Szkle. Jako twórczyni łączy rozmaite dziedziny sztuki projektowania, odnajdując swoje miejsce zarówno we współpracy z przemysłem, jak i autorskich oraz kuratorskich projektach artystycznych. Katarzyna Świętek – od 2008 roku zajmuje się promowaniem i wspieraniem branży projektowej. Stworzyła i przez 7 lat prowadziła Noc z designem (www.noczdesignem.pl), w ramach której organizowała wystawy, prezentacje, konferencje i debaty. Pomysłodawczyni projektów Design Udomowiony i Polski Stół (www.polskistol.com), do którego zapraszała producentów różnych branż. Razem z Oskarem Zięta jako kurator wyposażyła w krzesła – ikony polskiego designu – Bar Barbara we Wrocławiu (projekt „Usiądź po polsku”). W 2016, w plebiscycie „30 kreatywnych Wrocławia”, została nagrodzona w kategorii Design. Obecnie pracuje dla przemysłu meblarskiego, prowadzi projekty wzornicze i marketingowe.
Monika Patuszyńska –
Natalia Gruszecka – absolwentka Wydziału Ceramiki i Szkła ASP we Wrocławiu. Od 2012 roku prowadzi wraz z Jakubem Kwarcińskim studio projektowe i małą manufakturę ENDE. Studio ENDE ceramics zajmuje się projektowaniem i wytwarzaniem współczesnych wyrobów porcelany użytkowej. Projekty tworzone przez ENDE to przedmioty codziennego użytku, które łączą funkcjonalność, oryginalną formę oraz wysokiej jakości luksusowe materiały. Produkty projektowane przez Natalię Gruszecką i Jakuba Kwarcińskiego Michał Rój – inż. architektury krajobrazu. Grafik i Projektant w fabryce porcelany Krzysztof. Specjalizuje się w łączeniu techniki 3D i CNC z pracą modelarską. Pracuje nad minimalizacją czasu potrzebnego do otrzymania gotowego wyrobu. Autor licznych wdrożeń produkcyjnych, rozwiązań technologicznych i usprawnień w masowej produkcji porcelany. |