logo (2)
21-23.06.2019 / Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
pl_PL   en_GB   

KONKURS NA CZARKĘ – wydłużamy termin nadsyłania prac.

Czarki można przesyłać do 10 czerwca. W tym roku konkurs nosi tytuł: „Czarka jako obiekt wielowymiarowy”. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału i do zapoznania się ze szczegółami.

REGULAMIN KONKURSU NA CZARKĘ (pdf)

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY KONKURSU (pdf)

Historia ceramiki sięga paleolitu, począwszy od małych rzeźbiarskich motywów wotywnych, poprzez pierwsze formy naczyniowe, a następnie coraz szersze jej zastosowanie po dzisiejsze obekty artystyczne i współczesną formę użytkową. Ceramika na przestrzeni tysiącleci, stała się swoistym sposobem wypowiedzi autorskiej, medium, które inspiruje do działania.

Tytułowa czarka jest charakterystycznym motywem, skupiającym w sobie wielowymiarowość materiału z którego jest wykonana. Może być zarówno formą funkcjonalną, jak również unikatowym obiektem zawierającym w sobie istotne dla artysty treści. Jej przeznaczenie określone jest przez kreatywność twórcy.

Czarka służy za punkt wyjściowy, insprację. Od uczestników konkursu oczekujemy opracowania obiektów artystycznych, unikatowych, wzorniczych, użytkowych, rzeźbiarskich, etc. odpowiadających tematowi konkursu. Konkurs zostanie przeprowadzony w ramach IX edycji Festiwalu Wysokich Temperatur.

Kurator konkursu

Emilia Krankowska

e.krankowska@asp.wroc.pl